Search Staff DirectoryBúsqueda en el Directorio del Personal

CCSD59.org

Społeczność CCSD59 zjednoczyła się, aby pomóc ofiarom huraganu

English|Español|Polski

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, prawie nie można było włączyć telewizora, sięgnąć po gazetę lub zajrzeć do internetu, aby nie usłyszeć informacji na temat ludzi dotkniętych klęskami żywiołowymi w Teksasie, na Florydzie i w Puerto Rico. Wielu z nas słyszało lub czytało o zniszczeniach lub oglądało zdjęcia z następstw klęsk, które kosztowały życie, zdrowie, domostwa lub środki utrzymania wielu ludzi.

Przy tak dużej liczbie miejsc w Stanach Zjednoczonych dotkniętych klęską i potrzebujących pomocy, także w stanach okolicznych, w każdej klasie wśród naszych uczniów słychać było głośno o chęci działania i niesienia pomocy.

Jednym z założeń dystryktu CCSD59, jest Obywatelska i Globalna Odpowiedzialność, na którą składają się elementy, których można nie tylko nauczyć, pomagając ludziom dotkniętym huraganem, ale która wiąże się z głęboko zakorzenionym poczuciem humanitaryzmu i empatii. Elementy te obejmują:

 • Osobiste włączanie się w to, co się dzieje na szczeblu lokalnym i globalnym;
 • Okazywanie współczucia, empatii i szacunku; oraz
 • Przyczynianie się w znaczący sposób do wspierania szlachetnych działań

Podobnie jak wielu troskliwych ludzi na całym świecie, uczniowie CCSD59 i ich rodziny z całego dystryktu zadali to samo pytanie: jak możemy pomóc?

Uczniowie, rodziny, pracownicy i lokalna społeczność z każdej ze szkół CCSD59 zjednoczyły się, aby pomóc pokazać, jak daleko w obliczu kryzysu mogą sięgać współczucie, życzliwość i hojność. Chcielibyśmy podkreślić niektóre ze sposobów, dzięki którym nasz dystrykt wyciągnął pomocną rękę dla potrzebujących.

Jesteśmy niezwykle dumni z tych starań i ludzi, którzy się ich podejmują, bo z pewnością siła jest w liczbie. Zapraszamy do współpracy z naszymi uczniami i rodzinami, pracownikami i społecznością, zarówno w inicjatywach organizowanych przez nas, jak i w jakikolwiek inny sposób, aby pomóc tym, których dotknęły huragany.

Nasze serca i myśli będą nadal z wieloma rodzinami, które zostały dotknięte klęskami żywiołowymi, które zmieniły życie wielu obywateli na terenie całego kraju.

Aby złożyć donacje dla potrzebujących rodzin poprzez American Red Cross, kliknij here.

 

Byrd Low Byrd 2


Brentwood ElementaryPTO ze szkoły Brentwood wykorzysta fundusze z nadchodzącego rocznego jesiennego funduszu przewidzianego w razie kryzysu, Fun Run, i wystawi czek na rzecz organizacji wspomagającej lub zakupi książki i inne przybory szkolne, co zasili szkoły, które będą musiały zaopatrzyć się w nie na nowo.


Byrd ElementaryUczniowie i personel zbierali odzież i przybory toaletowe dla uczniów dotkniętych huraganem Harvey. Zbiórka odzieży została zasugerowana przez Głównego Urzędnika Wsparcia Szkolnego w Dystrykcie Szkolnym Houston, ponieważ większość rodzin dotkniętych powodzią musiała wyrzucić wszystkie ubrania z powodu uszkodzeń spowodowanych wodą oraz pleśnią. Uczniowie z Byrd pomogli uporządkować, rozpakować i złożyć ubrania, a potem spakować wiele pudeł, które następnie zostały wysłane do Teksasu. Sklep UPS z Elk Grove Village, zlokalizowany przy Arlington Heights Rd, wysłał wszystkie dwanaście dużych paczek, nie pobierając żadnych opłat.


Clearmont ElementaryPTO Clearmont zorganizowała imprezę w Buffalo Wild Wings w dniu 11 września. Loteria wspierająca pomoc poszkodowanym zawierała bilety na mecz Blackhawks, kolację i kino, a także prezent od Buffalo Wild Wings. Fundusze z loterii i ze sprzedaży obiadów w Buffalo Wild Wings zasiliły akcję pomocy o 750 dolarów.


Devonshire ElementaryW ramach akcji niesienia pomocy uczniowie i pracownicy zbierali pieniądze do końca września. Uczniowie z programu Dual Language z klasy piątej udekorowali słoiki, i zanieśli je do wszystkich sal lekcyjnych, aby użyć ich do zbierania pieniędzy, i napisali list do rodziców w językach angielskim i hiszpańskim, wyjaśniając, dlaczego zbierają pieniądze. Uczniowie byli odpowiedzialni za zbieranie darowizn i śledzenie w każdym tygodniu ilości zgromadzonych donacji. Amerykański Czerwony Krzyż otrzyma kwotę w wysokości 1,070 dolarów na pomoc potrzebującym.


Early Learning CenterZespoły pracowników szkoły uczestniczyły w “wojnie centowej”, ofiarowując wszystkie fundusze na pomoc potrzebującym. W wojnie na centówki każda grupa dysponuje wiadrem do zbierania monet lub banknotów. Wartość wszystkich groszy zbieranych przez grupę liczy się pozytywnie w stosunku do tej grupy, podczas gdy wartość innych monet lub banknotów jest odejmowana, co zachęca do umieszczania w wiadrze konkurenta donacji o większej wartości. Wojna na centy przyniosła 316 dolarów, a zespół, który wygrał, wybrał konkretną organizację charytatywną, do której ta darowizna trafiła.


Forest View Elementary – Uczniowie i pracownicy przyjęli pod opiekę szkołę podstawową Robinson w Teksasie, która wymaga całkowitej odbudowy. Według wypowiedzi dyrektora szkoły podstawowej Robinson, otrzymanej drogą mailową: “Z 284 szkół w HISD z powodu poniesionych szkód 2 placówki wymagają całkowitej odbudowy… Szkoła podstawowa Robinson jest jedną z tych dwóch szkół. Ponadto, 10 stóp od mojego kampusu uległy zniszczeniu domy, i wiele z naszych rodzin nie tylko poniosło całkowite straty, ale i doznało skrajnej traumy… W tej chwili organizuję relokację 676 uczniów i 54 pracowników, którzy mają liczne potrzeby: od wsparcia niezbędnego w sytuacjach kryzysowych do podstawowych przyborów szkolnych”. Społeczność Forest View zgromadziła 1000 dolarów, które zostaną przeznaczone na zakup kart upominkowych, aby pomóc tym szkołom, których problem dotyczy. Karty podarunkowe i karty wsparcia, sporządzane ręcznie przez uczniów, zostały przesłane do dyrektora szkoły podstawowej Robinson pod koniec września.


Friendship Junior High – Pani Davis współpracowała z uczniami, aby zebrać wiele przedmiotów potrzebnych dla rodzin i dla zwierząt domowych, które już zostały przesłane do  Teksasu. Ponadto, 20 września uczniowie i pracownicy mogli zapłacić jednego dolara za możliwość noszenia kapelusza podczas akcji “kapelusze dla ofiar huraganu”, aby zwiększyć świadomość wszystkich o społeczeństwie dotkniętym niedawnymi huraganami. Zebranych 130 dolarów zostanie rozdzielone między Amerykański Czerwony Krzyż, a Houston Humane Society. Wreszcie, nasi mieszkańcy: pani Hahn i pani Wing organizują kiermasz dobroczynny, na którym będą sprzedawane ciasta własnego wyrobu, a który odbędzie się w październiku; wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze trafią do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.


Robert Frost Elementary – podczas konferencji, która odbędzie się na początku października, uczniowie klas pierwszych i trzecich będą zbierać pieniądze, aby zakupić nowe książki dla szkoły w Teksasie. Podczas wspólnie spędzanego czasu wolnego uczniowie będą tworzyć plakaty reklamujące to wydarzenie i planować, które książki powinny zostać nabyte dzięki  zebranym środkom. Mają nadzieję, że uda im się zebrać wystarczające środki na zakup nowej książki dla każdej klasy dla wszystkich uczniów, a kiedy książki dotrą, porozmawiają o książce za pośrednictwem Facetime / Skype.


Grove Junior High School – 28 września uczniowie uczestniczyli w “Run for Relief” podczas zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie poprosili sponsorów o darowizny, które zachęcą ich do pobicia ich osobistych rekordów podczas biegu. Lokalne firmy także przekazały środki na imprezę. Pracownicy mieli okazję dopingować uczniów, a podczas tego spotkania mogli też biegać razem z uczniami. Wydarzenie przyniosło 4.000 dolarów, a cały dochód z imprezy zostanie przekazany Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi w celu sfinansowania działań na rzecz pomocy.


Holmes Junior High – Uczniowie z klasy ósmej Advanced Language Arts rozpoczęli sprzedaż ciastek podczas domowych zawodów sportowych w piłkę koszykową, przeznaczając wszystkie wpływy na Amerykański Czerwony Krzyż. Cała szkoła planuje też zorganizować “wieczór filmu” lub “otwartą salę gimnastyczną” dla uczniów, przy czym wszelkie dochody z tych imprez przekazane Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym. Data imprezy zostanie ogłoszona, gdy będzie ustalona.


John Jay Elementary – Cała grupa klas czwartych wraz ze swoim nauczycielem będzie zbierała książki dla dzieci, aby pomóc wielu szkołom, które pytają o książki i materiały szkolne dla uczniów dotkniętych huraganem. Daty gromadzenia i logistyka są na etapie planowania.


Juliette Low Elementary – Przyjaciel rodziny jednego z asystentów dwujęzykowego programu w Low zabrał przedmioty, które zostały przekazane przez personel szkoły, do Houston. W ciągu zaledwie dwóch dni zebrano wiele toreb darowizn z konserwami, butelkowaną wodą i sokiem, odzieżą, ręcznikami papierowymi, przyborami toaletowymi i wieloma innymi, które zebrano dla obszarów objętych powodziami, które tych rzeczy potrzebują.


Ridge Family Center for Learning – Darowizny na przybory szkolne, mundurki szkolne, odzież, przybory toaletowe i inne rzeczy zostały zebrane przez wszystkich uczniów i pracowników Ridge i ich rodzin. Cała szkoła pracowała rano w piątek 22 września, aby przygotować rzeczy do wysyłki, od dekoracji pudełek i przygotowywania notatek, do pakowania, oklejania taśmą i przenoszenia pudełek. Po zakończeniu tych czynności, do szkoły podstawowej Guess w Beaumont w stanie Teksas zostanie wysłanych około 37 pełnych pudełek, w ramach programu “Adopt a Texas School”, aby pomóc uczniom i szkołom w zaopatrzeniu w potrzebne przedmioty. #adoptaTXclassroom


Rupley Elementary – PTO w Rupley przekaże fundusze zebrane na pierwszym spotkaniu “Food For Fundraiser”, w Lou Malnati, w środę, 4 października, od 11:00 do 12:00, na 1050 East Higgins Road, w Elk Grove Village. Wszystkie wpływy zostaną wysłane do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.


Salt Creek Elementary – Do Milby High School w Houston, w ramach programu “Adopt Texas School”, wysłano karty upominkowe o wartości ponad 800 dolarów do dyrektora szkoły. Karty upominkowe będą używane do nabycia przyborów szkolnych, żywności, kosmetyków i wielu innych podstawowych produktów, wskazanych przez dyrektora szkoły.


Ad Center: Przekazane przedmioty zebrano w centrum administracji Veterinary Speciality Center w Buffalo Grove (Centrum Weterynaryjnego) w celu ratowania bezdomnych zwierząt w Teksasie. Wiele toreb z kocami, ręcznikami, karmą dla psów i kotów, żwirkiem dla kotów i innymi niezbędnymi przedmiotami przywieziono do VSC, by wysyłać do Teksasu.

FJHS Homebase Hurricane Helpers1

 • Student Placing Car on Ramp
  Learning in 59

  Learning in 59

  #d59learns Our mission at CCSD59 is to prepare students to be successful for life. To do that, we believe that providing a well-rounded, relevant, and…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • 1Devonshire Thumb Snowmen
  Holiday Spirit Thrives in CCSD59Espíritu festivo prospera en CCSD59

  Holiday Spirit Thrives in CCSD59Espíritu festivo prospera en CCSD59

  December is a often a time when we reflect not only upon the events that have happened all year long but also about how we…Diciembre es a menudo un momento en el que reflexionamos no solo sobre los eventos que han sucedido durante todo el año, sino también sobre…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • cindythumb
  Cindy Modrich - 59 in :59Cindy Modrich - 59 en :59

  Cindy Modrich - 59 in :59Cindy Modrich - 59 en :59

  Cindy Modrich, talent development teacher at Salt Creek and Rupley, considers herself one of the lucky people who always knew what profession called to her.…Cindy Modrich, maestra de desarrollo de talento en Salt Creek y Rupley, se considera una de las personas afortunadas que siempre supo qué profesión la…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Thumb
  CCSD59 Students Honor VeteransLos estudiantes de CCSD59 honran a los veteranos

  CCSD59 Students Honor VeteransLos estudiantes de CCSD59 honran a los veteranos

  Did you know that Veterans Day, originally called “Armistice Day,” was first celebrated on November 11, 1919, in recognition of the first anniversary of the…¿Sabía que el Día de los Veteranos, originalmente llamado "Día del Armisticio,” se celebró por primera vez el 11 de noviembre de 1919, en reconocimiento…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • MarkSchwarzThumb
  Mark Schwarz - 59 in :59Mark Schwarz 59 en :59

  Mark Schwarz - 59 in :59Mark Schwarz 59 en :59

  Affectionately (if somewhat inaccurately) called “Coach Schwa” by some of his students, most of us know our next “59 in :59” feature as Mark Schwarz,…Cariñosamente (si un poco incorrectamente) llamado "Entrenador Schwa" por algunos de sus alumnos, la mayoría de nosotros conocemos a nuestro próximo personaje de "59 en…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • RidgeHurricaneThumb
  CCSD59 Community Unifies To Help Hurricane VictimsLa comunidad CCSD59 se une para ayudar a las víctimas del huracán

  CCSD59 Community Unifies To Help Hurricane VictimsLa comunidad CCSD59 se une para ayudar a las víctimas del huracán

  Over the last couple months, it has been nearly impossible to turn on a TV, pick up the newspaper, or go online without hearing about…Durante los últimos meses, ha sido casi imposible encender un televisor, recoger el periódico, o ir en línea sin escuchar sobre los afectados por desastres…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • twe
  CCSD59 Celebrates Staff Excellence With ISBE AwardCCSD59 celebra la excelencia del personal con el premio ISBE

  CCSD59 Celebrates Staff Excellence With ISBE AwardCCSD59 celebra la excelencia del personal con el premio ISBE

  Every year, the Illinois State Board of Education (ISBE) recognizes a variety of educational staff and community members for their outstanding contributions to Illinois schools.…Cada año, el Illinois State Board of Education (Junta de Educación del Estado de Illinois) (ISBE) reconoce a una variedad de personal educativo y miembros…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Eclipse1thumb
  Rupley Students Get a Great View of Solar Eclipse at Harper CollegeLos estudiantes de Rupley obtienen una gran visión del eclipse solar en Harper College

  Rupley Students Get a Great View of Solar Eclipse at Harper CollegeLos estudiantes de Rupley obtienen una gran visión del eclipse solar en Harper College

  On August 21, 2017, CCSD59 students, along with many in North America, were able to see one of nature’s most amazing and unusual sights -…El 21 de agosto de 2017, los estudiantes del CCSD59, junto con muchos en América del Norte, pudieron ver uno de los espectáculos más sorprendentes…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Summer Instrumental Music Camp Students Put on One Cool FinaleLos estudiantes de verano en el Campamento de Música Instrumental ponen un final genial

  Summer Instrumental Music Camp Students Put on One Cool FinaleLos estudiantes de verano en el Campamento de Música Instrumental ponen un final genial

  During these hot summer months, the well-loved sounds of summertime are everywhere: Children laughing on playgrounds; lifeguard whistles and water splashing; birds singing well into…Durante estos meses de verano calurosos, los sonidos bienamados del verano están por todas partes: Niños que ríen en juegos; Silbatos de salvavidas y salpicaduras…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Congratulations Class of 2017Felicidades a la Clase de 2017

  Congratulations Class of 2017Felicidades a la Clase de 2017

  To our graduating classes of 2017, we wish you a happy, safe summer and a great beginning to your first year in high school in…Para nuestras clases de graduación de 2017, les deseamos un verano feliz, seguro y un gran comienzo en su primer año en la escuela secundaria…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Christine Orozco - 59 in :59Christine Orozco - 59 en :59

  Christine Orozco - 59 in :59Christine Orozco - 59 en :59

  As the final installment of the 59 in :59 series for the 16-17 school year, meet Christine Orozco, Devonshire’s LRC director and 27-year employee of…Como la última entrega de los 59 en :59 series para el año escolar 16-17, conozca a Christine Orozco, la directora del LRC de Devonshire…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Grove Junior High Students Performing in ‘Aladdin Jr’ See a Whole New WorldLos estudiantes de la Escuela Presecundaria Grove realizando en 'Aladdin Jr' ven un nuevo mundo entero

  Grove Junior High Students Performing in ‘Aladdin Jr’ See a Whole New WorldLos estudiantes de la Escuela Presecundaria Grove realizando en 'Aladdin Jr' ven un nuevo mundo entero

  The performers all stood on stage, smiling and waving to the audience. The student audience cheered and applauded, and as the stage curtain began to…Todos los actores estaban en el escenario, sonriendo y saludando al público. La audiencia de estudiantes aplaudieron, y cuando la cortina del escenario comenzó a cerrarse,…

  Continue ReadingSiga Leyendo