Search Staff DirectoryBúsqueda en el Directorio del Personal

CCSD59.org

Społeczność CCSD59 zjednoczyła się, aby pomóc ofiarom huraganu

English|Español|Polski

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, prawie nie można było włączyć telewizora, sięgnąć po gazetę lub zajrzeć do internetu, aby nie usłyszeć informacji na temat ludzi dotkniętych klęskami żywiołowymi w Teksasie, na Florydzie i w Puerto Rico. Wielu z nas słyszało lub czytało o zniszczeniach lub oglądało zdjęcia z następstw klęsk, które kosztowały życie, zdrowie, domostwa lub środki utrzymania wielu ludzi.

Przy tak dużej liczbie miejsc w Stanach Zjednoczonych dotkniętych klęską i potrzebujących pomocy, także w stanach okolicznych, w każdej klasie wśród naszych uczniów słychać było głośno o chęci działania i niesienia pomocy.

Jednym z założeń dystryktu CCSD59, jest Obywatelska i Globalna Odpowiedzialność, na którą składają się elementy, których można nie tylko nauczyć, pomagając ludziom dotkniętym huraganem, ale która wiąże się z głęboko zakorzenionym poczuciem humanitaryzmu i empatii. Elementy te obejmują:

 • Osobiste włączanie się w to, co się dzieje na szczeblu lokalnym i globalnym;
 • Okazywanie współczucia, empatii i szacunku; oraz
 • Przyczynianie się w znaczący sposób do wspierania szlachetnych działań

Podobnie jak wielu troskliwych ludzi na całym świecie, uczniowie CCSD59 i ich rodziny z całego dystryktu zadali to samo pytanie: jak możemy pomóc?

Uczniowie, rodziny, pracownicy i lokalna społeczność z każdej ze szkół CCSD59 zjednoczyły się, aby pomóc pokazać, jak daleko w obliczu kryzysu mogą sięgać współczucie, życzliwość i hojność. Chcielibyśmy podkreślić niektóre ze sposobów, dzięki którym nasz dystrykt wyciągnął pomocną rękę dla potrzebujących.

Jesteśmy niezwykle dumni z tych starań i ludzi, którzy się ich podejmują, bo z pewnością siła jest w liczbie. Zapraszamy do współpracy z naszymi uczniami i rodzinami, pracownikami i społecznością, zarówno w inicjatywach organizowanych przez nas, jak i w jakikolwiek inny sposób, aby pomóc tym, których dotknęły huragany.

Nasze serca i myśli będą nadal z wieloma rodzinami, które zostały dotknięte klęskami żywiołowymi, które zmieniły życie wielu obywateli na terenie całego kraju.

Aby złożyć donacje dla potrzebujących rodzin poprzez American Red Cross, kliknij here.

 

Byrd Low Byrd 2


Brentwood ElementaryPTO ze szkoły Brentwood wykorzysta fundusze z nadchodzącego rocznego jesiennego funduszu przewidzianego w razie kryzysu, Fun Run, i wystawi czek na rzecz organizacji wspomagającej lub zakupi książki i inne przybory szkolne, co zasili szkoły, które będą musiały zaopatrzyć się w nie na nowo.


Byrd ElementaryUczniowie i personel zbierali odzież i przybory toaletowe dla uczniów dotkniętych huraganem Harvey. Zbiórka odzieży została zasugerowana przez Głównego Urzędnika Wsparcia Szkolnego w Dystrykcie Szkolnym Houston, ponieważ większość rodzin dotkniętych powodzią musiała wyrzucić wszystkie ubrania z powodu uszkodzeń spowodowanych wodą oraz pleśnią. Uczniowie z Byrd pomogli uporządkować, rozpakować i złożyć ubrania, a potem spakować wiele pudeł, które następnie zostały wysłane do Teksasu. Sklep UPS z Elk Grove Village, zlokalizowany przy Arlington Heights Rd, wysłał wszystkie dwanaście dużych paczek, nie pobierając żadnych opłat.


Clearmont ElementaryPTO Clearmont zorganizowała imprezę w Buffalo Wild Wings w dniu 11 września. Loteria wspierająca pomoc poszkodowanym zawierała bilety na mecz Blackhawks, kolację i kino, a także prezent od Buffalo Wild Wings. Fundusze z loterii i ze sprzedaży obiadów w Buffalo Wild Wings zasiliły akcję pomocy o 750 dolarów.


Devonshire ElementaryW ramach akcji niesienia pomocy uczniowie i pracownicy zbierali pieniądze do końca września. Uczniowie z programu Dual Language z klasy piątej udekorowali słoiki, i zanieśli je do wszystkich sal lekcyjnych, aby użyć ich do zbierania pieniędzy, i napisali list do rodziców w językach angielskim i hiszpańskim, wyjaśniając, dlaczego zbierają pieniądze. Uczniowie byli odpowiedzialni za zbieranie darowizn i śledzenie w każdym tygodniu ilości zgromadzonych donacji. Amerykański Czerwony Krzyż otrzyma kwotę w wysokości 1,070 dolarów na pomoc potrzebującym.


Early Learning CenterZespoły pracowników szkoły uczestniczyły w “wojnie centowej”, ofiarowując wszystkie fundusze na pomoc potrzebującym. W wojnie na centówki każda grupa dysponuje wiadrem do zbierania monet lub banknotów. Wartość wszystkich groszy zbieranych przez grupę liczy się pozytywnie w stosunku do tej grupy, podczas gdy wartość innych monet lub banknotów jest odejmowana, co zachęca do umieszczania w wiadrze konkurenta donacji o większej wartości. Wojna na centy przyniosła 316 dolarów, a zespół, który wygrał, wybrał konkretną organizację charytatywną, do której ta darowizna trafiła.


Forest View Elementary – Uczniowie i pracownicy przyjęli pod opiekę szkołę podstawową Robinson w Teksasie, która wymaga całkowitej odbudowy. Według wypowiedzi dyrektora szkoły podstawowej Robinson, otrzymanej drogą mailową: “Z 284 szkół w HISD z powodu poniesionych szkód 2 placówki wymagają całkowitej odbudowy… Szkoła podstawowa Robinson jest jedną z tych dwóch szkół. Ponadto, 10 stóp od mojego kampusu uległy zniszczeniu domy, i wiele z naszych rodzin nie tylko poniosło całkowite straty, ale i doznało skrajnej traumy… W tej chwili organizuję relokację 676 uczniów i 54 pracowników, którzy mają liczne potrzeby: od wsparcia niezbędnego w sytuacjach kryzysowych do podstawowych przyborów szkolnych”. Społeczność Forest View zgromadziła 1000 dolarów, które zostaną przeznaczone na zakup kart upominkowych, aby pomóc tym szkołom, których problem dotyczy. Karty podarunkowe i karty wsparcia, sporządzane ręcznie przez uczniów, zostały przesłane do dyrektora szkoły podstawowej Robinson pod koniec września.


Friendship Junior High – Pani Davis współpracowała z uczniami, aby zebrać wiele przedmiotów potrzebnych dla rodzin i dla zwierząt domowych, które już zostały przesłane do  Teksasu. Ponadto, 20 września uczniowie i pracownicy mogli zapłacić jednego dolara za możliwość noszenia kapelusza podczas akcji “kapelusze dla ofiar huraganu”, aby zwiększyć świadomość wszystkich o społeczeństwie dotkniętym niedawnymi huraganami. Zebranych 130 dolarów zostanie rozdzielone między Amerykański Czerwony Krzyż, a Houston Humane Society. Wreszcie, nasi mieszkańcy: pani Hahn i pani Wing organizują kiermasz dobroczynny, na którym będą sprzedawane ciasta własnego wyrobu, a który odbędzie się w październiku; wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze trafią do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.


Robert Frost Elementary – podczas konferencji, która odbędzie się na początku października, uczniowie klas pierwszych i trzecich będą zbierać pieniądze, aby zakupić nowe książki dla szkoły w Teksasie. Podczas wspólnie spędzanego czasu wolnego uczniowie będą tworzyć plakaty reklamujące to wydarzenie i planować, które książki powinny zostać nabyte dzięki  zebranym środkom. Mają nadzieję, że uda im się zebrać wystarczające środki na zakup nowej książki dla każdej klasy dla wszystkich uczniów, a kiedy książki dotrą, porozmawiają o książce za pośrednictwem Facetime / Skype.


Grove Junior High School – 28 września uczniowie uczestniczyli w “Run for Relief” podczas zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie poprosili sponsorów o darowizny, które zachęcą ich do pobicia ich osobistych rekordów podczas biegu. Lokalne firmy także przekazały środki na imprezę. Pracownicy mieli okazję dopingować uczniów, a podczas tego spotkania mogli też biegać razem z uczniami. Wydarzenie przyniosło 4.000 dolarów, a cały dochód z imprezy zostanie przekazany Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi w celu sfinansowania działań na rzecz pomocy.


Holmes Junior High – Uczniowie z klasy ósmej Advanced Language Arts rozpoczęli sprzedaż ciastek podczas domowych zawodów sportowych w piłkę koszykową, przeznaczając wszystkie wpływy na Amerykański Czerwony Krzyż. Cała szkoła planuje też zorganizować “wieczór filmu” lub “otwartą salę gimnastyczną” dla uczniów, przy czym wszelkie dochody z tych imprez przekazane Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym. Data imprezy zostanie ogłoszona, gdy będzie ustalona.


John Jay Elementary – Cała grupa klas czwartych wraz ze swoim nauczycielem będzie zbierała książki dla dzieci, aby pomóc wielu szkołom, które pytają o książki i materiały szkolne dla uczniów dotkniętych huraganem. Daty gromadzenia i logistyka są na etapie planowania.


Juliette Low Elementary – Przyjaciel rodziny jednego z asystentów dwujęzykowego programu w Low zabrał przedmioty, które zostały przekazane przez personel szkoły, do Houston. W ciągu zaledwie dwóch dni zebrano wiele toreb darowizn z konserwami, butelkowaną wodą i sokiem, odzieżą, ręcznikami papierowymi, przyborami toaletowymi i wieloma innymi, które zebrano dla obszarów objętych powodziami, które tych rzeczy potrzebują.


Ridge Family Center for Learning – Darowizny na przybory szkolne, mundurki szkolne, odzież, przybory toaletowe i inne rzeczy zostały zebrane przez wszystkich uczniów i pracowników Ridge i ich rodzin. Cała szkoła pracowała rano w piątek 22 września, aby przygotować rzeczy do wysyłki, od dekoracji pudełek i przygotowywania notatek, do pakowania, oklejania taśmą i przenoszenia pudełek. Po zakończeniu tych czynności, do szkoły podstawowej Guess w Beaumont w stanie Teksas zostanie wysłanych około 37 pełnych pudełek, w ramach programu “Adopt a Texas School”, aby pomóc uczniom i szkołom w zaopatrzeniu w potrzebne przedmioty. #adoptaTXclassroom


Rupley Elementary – PTO w Rupley przekaże fundusze zebrane na pierwszym spotkaniu “Food For Fundraiser”, w Lou Malnati, w środę, 4 października, od 11:00 do 12:00, na 1050 East Higgins Road, w Elk Grove Village. Wszystkie wpływy zostaną wysłane do Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.


Salt Creek Elementary – Do Milby High School w Houston, w ramach programu “Adopt Texas School”, wysłano karty upominkowe o wartości ponad 800 dolarów do dyrektora szkoły. Karty upominkowe będą używane do nabycia przyborów szkolnych, żywności, kosmetyków i wielu innych podstawowych produktów, wskazanych przez dyrektora szkoły.


Ad Center: Przekazane przedmioty zebrano w centrum administracji Veterinary Speciality Center w Buffalo Grove (Centrum Weterynaryjnego) w celu ratowania bezdomnych zwierząt w Teksasie. Wiele toreb z kocami, ręcznikami, karmą dla psów i kotów, żwirkiem dla kotów i innymi niezbędnymi przedmiotami przywieziono do VSC, by wysyłać do Teksasu.

FJHS Homebase Hurricane Helpers1

 • Board Updated Thumb 7
  CCSD59 Earns Financial Recognition Status from ISBECCSD59 OBTIENE EL ESTADO DE RECONOCIMIENTO FINANCIERO DE ISBE

  CCSD59 Earns Financial Recognition Status from ISBECCSD59 OBTIENE EL ESTADO DE RECONOCIMIENTO FINANCIERO DE ISBE

  Each year, the Illinois State Board of Education releases its School District Financial Profile Report in order to illustrate and categorize the financial status of…Cada año, la Junta de Educación del Estado de Illinois (the Illinois State Board of Education) publica su Informe de Perfil Financiero del Distrito Escolar…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SEL Thumb
  Join Us for Social Emotional Learning Night

  Join Us for Social Emotional Learning Night

  As education and its very structure continue to evolve, CCSD59 is dedicated to providing the most effective and welcoming environment for our students to learn.…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Building Story Thumb
  Community Open House for New Professional Development and Administration Center

  Community Open House for New Professional Development and Administration Center

  The CCSD59 community is cordially invited to tour the new CCSD59 Professional Development and Administration Center, located at 1001 Leicester Road in Elk Grove Village. The…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Magnafichi Thumb
  Teacher of the Year Nominee Shares Personal Inspiration with StudentsLa Nominada Maestra del Año comparte inspiración personal con estudiantes

  Teacher of the Year Nominee Shares Personal Inspiration with StudentsLa Nominada Maestra del Año comparte inspiración personal con estudiantes

  Sara Magnafichi, a first grade teacher at Admiral Byrd Elementary for the last 14 years, has a simple goal: she wants her students to know…Sara Magnafichi, maestra de primer grado en Admiral Byrd Elementary durante los últimos 14 años, tiene un objetivo simple: quiere que sus estudiantes sepan que…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Board Updated Thumb 7
  Best in ClassMejor en clase

  Best in ClassMejor en clase

  Did you know that every year, the Illinois State Board of Education (ISBE) recognizes Illinois educators and staff for exceptional contributions to Illinois schools? The…¿Sabía que todos los años, la Junta de Educación del Estado de Illinois (Illinois State Board of Education)(ISBE) reconoce a los educadores y al personal…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Talent4 thumb
  “D59’s Got Talent” Wows the Audience“D59’s Got Talent” impresiona a la audiencia

  “D59’s Got Talent” Wows the Audience“D59’s Got Talent” impresiona a la audiencia

  “I think that the reason for its success is largely due to the fact that, though the Foundation sponsors this event, it is not about…“Creo que la razón de su éxito se debe en gran parte al hecho de que, aunque la Fundación patrocina este evento, no se trata…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Two students with book
  Literacy in 59Alfabetización en 59

  Literacy in 59Alfabetización en 59

  #d59learns Being literate is essential for success in our modern world. In CCSD59, we focus on building a strong foundation of reading, writing, speaking and…#d59learns Ser alfabetizado es esencial para el éxito en nuestro mundo moderno. En CCSD59, nos enfocamos en construir una base sólida de habilidades de lectura,…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • LearningThumb
  Curriculum Design in 59El diseño curricular en 59

  Curriculum Design in 59El diseño curricular en 59

  At CCSD59, our teachers and staff have been hard at work designing the curriculum taught in our classrooms. Today, we’d like to take a moment…En el CCSD59, nuestros maestros y personal han hecho un gran esfuerzo para diseñar el currículo que se enseña en nuestros salones de clase. Nos…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • SELThumb
  The Importance of Social Emotional Learning (SEL) at CCSD59 and Beyond La importancia del aprendizaje socio-emocional (SEL) en CCSD59 y más allá

  The Importance of Social Emotional Learning (SEL) at CCSD59 and Beyond La importancia del aprendizaje socio-emocional (SEL) en CCSD59 y más allá

  CCSD59 is proud to announce that we are featured on the Education First and Novo Foundation website about best practices in social emotional learning (SEL).…CCSD59 tiene el orgullo de anunciar que nos presentan en el sitio web de Education First y Novo Foundation acerca de las mejores prácticas del…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Thumb
  District Staff Joins Together to “Stock the Closet”

  District Staff Joins Together to “Stock the Closet”

  Did you know that CCSD59’s Community Cares Closet (CCC) helps district families in need of basic necessities? For no charge, qualifying families can shop the…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • Wrestling4thumb
  A Comeback Made Possible by Passion and PerseveranceRegresa la lucha gracias a la pasión y la perseverancia

  A Comeback Made Possible by Passion and PerseveranceRegresa la lucha gracias a la pasión y la perseverancia

  For over 20 years, Holmes Junior High School has not had a wrestling team. Thanks to the passion, excitement, and teamwork of CCSD59 students, staff,…Durante los últimos 20 años, no ha habido un equipo de lucha en Holmes Junior High School. Gracias a la pasión, entusiasmo y trabajo en…

  Continue ReadingSiga Leyendo
 • mathin59thumb
  Math in 59

  Math in 59

  #d59learns The approach to mathematics in CCSD59 is one in which students develop a passion for math through relevant and authentic learning experiences. Our goal…

  Continue ReadingSiga Leyendo